Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Kupując drzwi pamiętajmy, że w trakcie użytkowania zdarzyć się może, że będą one wymagały regulacji. Czasem skrzydła zaczynają skrzypiec przy otwieraniu i zamykaniu, nie domykają się, czasem zaczynają ocierać się o futrynę czy podłogę. Wtedy, by powróciły do komfortowego stanu użytkowania, konieczna staje się regulacja.

A najlepiej byłoby, gdybyśmy regulowali drzwi, zanim dojdzie do wyżej wymienionych problemów. Ich coroczny przegląd pozwoli nam uniknąć przykrych niespodzianek.

Gdy nasze drzwi skrzypią

Jeśli chcemy poradzić sobie z tym problemem kupujemy w sklepie na początku należy kupić w sklepie preparat służący do smarowania zawiasów: olej silikonowy lub wazelinę techniczną. Dodatkowo przyda nam się sucha ściereczka lub papierowy ręcznik do usuwania nadmiaru nałożonego preparatu.
Tak zaopatrzeni zabieramy się za smarowanie zawiasów.

  1. Unosimy lekko drzwi, by rozsunąć zawiasy.
    Warto zawczasu pomyśleć o dodatkowej osobie, która nam w tym pomoże, gdyż samodzielne wykonywanie tej czynności może być zbyt trudne.
  2. Wprowadzamy środek smarujący w szczelinę w zawiasie, powstałą po uniesieniu drzwi.
  3. Wycieramy nadmiar smaru.
  4. Opuszamy drzwi i wykonujemy nimi kilka ruchów, by smar dobrze rozprowadził się po zawiasie.

I gotowe!

Gdy nasze drzwi ocierają się o podłogę

Jeśli mierzymy się z problemem ocierania skrzydła o podłogę wyjściem z tej sytuacji jest regulacja drzwi w pionie. Aby to zrobić, musimy wyregulować zawiasy. Możemy to zrobić wkręcając je.

Gdy wkręcamy górny zawias głębiej w skrzydło wtedy przyciągamy drzwi bliżej ościeżnicy, a ich górny róg lekko się wtedy unosi. Dzięki temu regulujemy drzwi w poziomie, co pozwoli nam na uniesienie ich nad podłogę, a tym samym skrzydła przestaną o nią ocierać.

Gdy nasze drzwi nie domykają się

Powodem niedomykania się drzwi może być ich wypaczenie związane ze zbyt duża wilgotnością powietrza. Często drzwi nie domykają się latem, gdy wilgoci w powietrzu jest więcej, za to nie ma z nimi problemów w zimie, gdy powietrze w pomieszczeniach jest suche.
By uniknąć tego problem, należy systematycznie wietrzyć pomieszczenia, by nie dopuszczać do nadmiernego ich zawilgocenia.

Powodem niedomykania się drzwi może być również ich rozregulowanie. Wtedy postępujemy identycznie, jak w przypadku ocierania drzwi o podłogę, czyli regulujemy zawiasy.

Ostateczna ostateczność

Na samym końcu, gdy już nie pomogą inne zabiegi, możemy zastanowić się nad lekkim oheblowaniem czy przycięciem drzwi. Ale pamiętajmy, że to operacja nieodwracalna, więc zanim się do tego zabierzemy, spróbujmy innych metod wyregulowania.
I jeśli już do tego dojdzie, powierzmy to zadanie fachowcom, wtedy będziemy mieć pewność, że nasze drzwi nadal pozostaną estetyczne i w pełni sprawne.

Sprawdź całą kolekcję – drzwi wewnętrzne.