Miejsce, do którego wracasz, by odpocząć po dniu pełnym wyzwań. Taka przestrzeń to marzenie każdego. Poznaj zasady, które pomogą Ci w urządzeniu domu stworzonego do odpoczynku
Rozważnie wybierz kolor
Wnętrze przeznaczone do relaksu powinno być utrzymane w stonowanej, uspokajającej kolorystyce. Wybieraj pastelowe kolory, jak mięta, pudrowy róż, jasny błękit, beże, szarości, a także subtelne odcienie bieli. Kolory ziemi, takie jak zielenie i brązy, także sprzyjają odprężeniu. Ważne, by unikać zbyt intensywnych i jaskrawych barw, które mogą być przytłaczające i zamiast wyciszać, pobudzają nasz układ nerwowy.

Zamknij drzwi za ciężkim dniem
Aby móc w pełni zrelaksować się po dniu pełnym wyzwań, warto zadbać o przestrzeń, która będzie naszą jaskinią. Wejść i zamknąć drzwi, żeby odpocząć, zregenerować się i naładować baterie. Wybierając drzwi do domu pomyślmy o ich funkcji. Warto postawić na drzwi z dobrą izolacją akustyczną, pełne, ewentualnie z symbolicznymi przeszkleniami, które pełnią wyłącznie funkcję dekoracyjną, takie jak na przykład Gavi 1.

Styl drzwi powinien komponować z resztą wnętrza, a kolor i materiał mogą wpłynąć na stworzenie spokojnej, relaksującej atmosfery. Numerem jeden są pod tym względem drzwi w wyjątkowo wytrzymałej okleinie LaminoLack w kolorze kaszmirowego matu. Ze złotymi dodatkami pozwolą stworzyć otulająca atmosferę wypoczynku, którego tak bardzo potrzebujemy.
Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Kluczową rolę w stworzeniu atmosfery relaksu odgrywa oświetlenie. Miękkie i ciepłe światło bardziej sprzyja odpoczynkowi niż białe, które mobilizuje do działania. Dobrym rozwiązanie są lampy z regulacją jasności, ułatwiające dopasowanie oświetlenia do nastroju. Nie tylko sufitowe, ale także stojące, kinkiety i lampiony, które stworzą we wnętrzu jeszcze bardziej relaksującą atmosferę. Trudna do przecenienia jest także rola tekstyliów. Grube, miękkie koce, poduszki w różnych kształtach i rozmiarach, narzuty na łóżko – to wszystko tworzy klimat ciepła i komfortu. Doskonałym dodatkiem są rośliny doniczkowe. Filodendrony, draceny, aglaonemy, aloesy, czy lilie pokojowe są ładne, a jednocześnie wysoko cenione za ich naturalną zdolność oczyszczania powietrza.
