Jednym z aktualnych, zataczających coraz szersze kręgi trendów związanych z zabudową kuchenną jest kolor czarny. Co prawda w naszych domach nadal królują kuchnie w kolorze bieli, jednak jeśli decydujemy się na zmiany lub po prostu urządzamy naszą kuchnie od nowa, warto rozważyć użycie tego niestandardowego koloru. Dlaczego?
Kuchnia dla odważnych
Czarny kolor w naszych wnętrzach to duże wyzwanie. Boimy się go w większych ilościach, gdyż wydaje się nam ponury i mroczny. Jednocześnie czarny to kolor elegancji, dobrego stylu i nowoczesności. Niewiele osób decyduje się na kuchnię w takim kolorze, choć wygląda ona imponująco, a przy odpowiednim doborze dodatków nie będzie przytłaczająca.
Czarna kuchnia to rozwiązanie dla odważnych, tych którzy nie boją się niestandardowych rozwiązań w swoich wnętrzach. Sprawdzi się doskonale w dużych pomieszczeniach, w których będzie mogła w pełni zabłysnąć, a otaczająca ją przestrzeń da poczucie oddechu.
I nie ma znaczenia, czy będzie to kuchnia zamknięta, czy aneks kuchenny. Czarna kuchnia doskonale prezentuje się zarówno w wersji umieszczonej w osobnym, zamkniętym pomieszczeniu, jak i jako tło dla naszego salonu.
Czerń przełamana
Wielbicielom minimalizmu i zabudowy totalnej najbardziej będzie odpowiadała kuchnia, w której nie ma innego niż czerń koloru.
Jednak takie rozwiązanie może wydawać się na co dzień zbyt przytłaczające, zatem warto do naszej kuchni wprowadzić elementy, które rozświetlą nasze wnętrze.
Czarne fronty szafek ( w zależności od preferencji błyszczące lub matowe) umieszczone na tle czarnych ścian elegancko wkomponowują się we wnętrze.
Elementem rozświetlającym czarną kuchenną zabudowę mogą stać się użyte w niej blaty. Biały marmur, jasne drewno rozjaśnią wnętrze i nadadzą naszej kuchni blasku.
Dodatkowymi elementami, które sprawdzą się jako kontrapunkt dla kuchennej czerni, są drzwi oraz listwy przypodłogowe. Drzwi w jasnym kolorze oraz dopasowane do nich listwy przypodłogowe okalające jasną linią kuchenne pomieszczenie, stanowić będą świetlisty element naszego wnętrza.
Jeśli blaty, drzwi i listwy przypodłogowe to za mało można dobrać jaśniejsze uchwyty do szafek
( miedziane, kość słoniowa lub biel) oraz tak dobrać elementy kuchenne, by były w z nimi w zgodzie. Można również ciemną podłogę zastąpić jaśniejszą jej wersją, co zdecydowanie rozświetli wnętrze.
Czy czarna kuchnia jest dla każdego?
Oczywiście, że nie. Nie każdy będzie się dobrze czuł w takiej przestrzeni, a przecież najważniejszy jest właśnie nasz komfort. Jeśli lubisz czerń, lecz nie wyobrażasz sobie całej kuchni w tym kolorze, możesz wybrać tylko jeden lub kilka elementów. Może sama ściana, a może kilka szafek? Czerń to kolor elegancji i bardzo dobrze komponuje się z innymi barwami, zatem warto poeksperymentować tak, by nasza kuchnia była nie tylko funkcjonalna, ale również cieszyła oko.
Sprawdź całą kolekcję – drzwi wewnętrzne